UUDISED KLUBIST MEESKOND POOD LIIKMETELE  
Sünnilugu
Hunt
Kontaktid
       September 2023        
E T K N R L P
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Treening Võistlus Üritus

Liitu mailinglistiga
Liigatabel
1. Harju JK Laagri 22 54
2. JK Retro 22 45
3. FC Zapoos 22 44
4. FC Eston Villa 22 42
5. Saku Sporting 22 35
6. FC Hell Hunt 22 33
7. FC Igiliikur 22 29
8. FC Zenit 22 28
9. Rumori Calcio 22 26
10. Tallinna Dünamo 22 20
11. FC Olympic Olybet 22 17
12. KSK FC Štrommi 22 13


tagasi
 

HUNT

Hunt oma lihaselise keha, jõuliste jalgade ja võimsate lõugadega sarnaneb idaeuroopa lambakoeraga. Erinevalt koerast ei hoia võsavillemi saba kunagi rõngasse ja hundi jälg on koera omaga võrreldes kitsam ning pikem. Mõistatustes ja muinasjuttudes on hunt olnud ikka tark, julge ja vastupidav metselanik. Nendele omadustele võiks veel lisada kiiruse ja tugevuse. Näiteks võib hunt hambus ära viia terve lamba.

Hunti võib Eestis kohata varjulistes metsades, rabades ja võsastikes ning aastaid tagasi oli hunt levinud kogu põhjapoolkeral, välja arvatud Aafrikas ja igilume- ja jääga kaetud aladel. Talvel elavad hundid kindlal maa-alal, mille piire pidevalt kontrollitakse ja märgistatakse kutsumata külaliste eest. Suurtele sõralistele peetakse jahti terve karjaga. Ajujahi taktika kasutamisel on osa karja liikmetest jälitaja rollis, teine osa aga varitseb parajat hetke ründamiseks. Hundi saakloomade hulka kuuluvad veel jänesed, temast väiksemad kiskjad, sageli ka konnad, hiired, putukad ja linnumunad. Hundikari suudab maha murda ka karu. Poegade kasvatamisega tegelevad isa- ja emahunt koos. Pesa rajatakse varjulisse, raskesti ligipääsetavasse kohta veekogu lähedale. 2...9 mustjaspruuni kutsikat sünnib aprilli alguses. Lisaks piimale toidetakse poegi ka poolseeditud lihaga, mille vanemad pesa juures välja oksendavad. Suve algul hakatakse pesasse tooma ka elustoitu, et pojad saaksid keerulist saagipüüdmist ja murdmist harjutada. Kindlasti on tuttav selline mõte, et hunt on metsa sanitar, kes kütib haigeid või vigaseid loomi ning piirab näriliste ja sõraliste arvukust. Inimesel oleks hundilt õppida julgust ja vastupidavust, eks ütle vanasõnagi:
"Julge hundi rind on rasvane".

Kes eelnevalt ise ei osanud, siis ridadevaheline tekst on järgmine:

Paljudel meist on õllekõht, mis eraldabki meid noortest ja aktiivsetest palluritest. Aga erinevalt noortest ei mölise me asjata ning kasvultki oleme vahest pikemad. Meid võib leida igast eluvaldkonnast ja Eestimaa geograafilisest piirkonnast. Talvel teeme trenni sisetingimustes, eelnevalt kokku lepitud kellaaegadel ja kuupäevadel. Peame ka kontrollkohtumisi teiste klubidega. Hooajavahelisel ajal püüame leida parimaid taktikaid, kes on kaitsjad, kes poolikud ja kes ründes. Oma vastasteks valime eelkõige sama liiga klubid. Mängime meeledi ka tugevamatega.

Järelkasvuga tegeleb igaüks ise ja omasoodu, aga juba on väljakute ääres näha olnud rõõmsaid jõnglasi, kes huvi antud spordiala vastu näitavad. Kindlasti käib teie peast vahel läbi mõte, et jalgpall on pikem kui seks. Korvpalluritel ja petankkaritel on meilt midagi õppida:
"Julge hundi rind on rasvane!"

   
   
weebel